چند نکته مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

چند نکته مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

پنجره دوجداره مناسب بجز بر زیبایی و برکار آمدن آن، موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چه بخواهید پنجره‌های قدیمی خانه خود را با نمونه‌های مدرن و شیک  پنجره‌ های دوجداره upvc عوض کنید؛ و چه اینکه این پنجره‌ها در ساخت یک ساختمان نو ساز  مورد استفاده قرار دهید؛ به هر حال داشتن یک انتخاب مناسب و دقیق ، مهم‌ترین دغدغه شما خواهد بود..

ویژگی های کیفیت UPVC

گاها شناخت پروفیل یو پی وی سی با کیفیت، کار ساده‌ای نمی باشد ؛ اما توجه به چند نکته می‌تواند تا حدود زیادی راهنمای شما بشود. در درجه اول توجه به استانداردها بسیار مهم می باشد. استانداردهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد؛ اما دو استاندارد اصلی انگلستان و آلمان  از سایر موارد بیشتر مورد توجه بوده و معتبرتر می باشد .
با توجه به استانداردها، بررسی ویژگی‌های فیزیکی از جمله ضخامت و وزن  موضوع مهم دیگر است. پروفیل‌های یو پی وی سی دارای ضخامت‌های گوناگونی می باشد. این مسئله در میزان تحمل بار آن موثر می باشد . البته کم بودن ضخامت به معنای بی‌کیفیت بودن نمی باشد ..

یراق آلات مناسب

نکته دیگر در هنگام انتخاب پنجره دو جداره است  ، خرید یراق آلات با دوام برای آن می باشد . باز و بسته کردن درب و پنجره و تنظیم آن در حالت‌های گوناگون به وسیله انواع یراق آلات انجام می‌شوند. هرچه این یراق آلات از دوام و مقاوت  بیشتری برخوردار باشند؛ طبیعتا عمر درب و پنجره شما بیشتر خواهد بود. معمولا در محیط‌های اداری استفاده از این یراق آلات بیشتر بوده و بهتر است بهترین نمونه‌های آن خریداری شود.
یراق آلات مناسب همچنین با توجه به اندازه و وزن درب و پنجره مدنظر انتخاب می‌شوند. هرچه پنجره یا درب بزرگ‌تر باشد؛ طبیعتا باید از یراق آلات بزرگ‌تر و مقاوم‌تری استفاده شوند. در نهایت لاستیک‌های آب‌بندی با کیفیت نیز آخرین نکته در این زمینه هستند؛ که باید به آنها توجه کنید. این لاستیک‌ها باید بتوانند در برابر فشار، گرما و سرما مقاومت کرده و به خوبی از پس وظیفه آب‌بندی کردن پنجره برآیند.

انتخاب شیشه درست با شرایط محیط

پنجره‌ یو پی وی سی به صورت دو و سه جداره ساخته می‌شوند. مانند هر مدل پنجره دیگری نیز، فضای داخلی چارچوب پنجره‌ها به کمک شیشه پوشیده می‌شود؛ و برای حفظ دمای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان، فضای بین شیشه‌ها را از گاز آرگون پر می‌ شوند.
نازک‌ترین شیشه‌های مناسب برای پنجره‌های یو پی وی سی، نمونه‌هایی با ضخامت ۴ یا ۶ میلی‌متر هستند. انتخاب ضخامت‌های بیشتر نیز بنابر محیط بیرونی خانه ممکن است مناسب باشد. به عنوان مثال اگر خانه شما در کنار یک اتوبان پر سر و صدا واقع شده است؛ انتخاب شیشه‌های ضخیم‌تر به کاهش ورود صدا به داخل خانه کمک خواهد کرد.

.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاه(2)

  1. بهمن 27, 1398 \ق.ظ\30 10:51 ق.ظ

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  2. JamesBeisk
    اردیبهشت 07, 1399 \ب.ظ\31 12:13 ب.ظ

    Love the site– very individual pleasant and whole lots to see!

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال